Dzień wolny od diety

Dobrze dobrana dieta może okazać się zbawienna dla tych, którzy jedząc niezdrowo borykają się z różnego rodzaju schorzeniami chorobowymi. W zależności od tego, co nam dolega, warto zrezygnować z potraw, które najzwyczajniej szkodą naszemu organizmowi.

Od czasu do czasu, warto jednak sprawić sobie odrobinę przyjemności. Nawet znani dietetycy polecają swoim pacjentom, by raz w tygodniu wyznaczyć sobie jeden posiłek, który niekoniecznie musi być zdrowy.

W ten jeden dzień w tygodniu, na śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek czy kolację możesz zjeść co tylko chcesz i na co aktualnie masz ochotę. Pamiętaj jednak o tym, że jeśli zjesz tabliczkę czekolady na śniadanie zamiast warzywnej sałatki wedle przepisu twojej dietetyczki to na następny posiłek, w tym przypadku drugie śniadanie musisz zjeść już swój standardowy, dietetyczny, posiłek.

Nie możesz oszukiwać, bo wówczas oszukujesz samego siebie, a dieta nie ma wówczas żadnego sensu. Pamiętaj, że robisz to dla siebie!. Jeżeli marzysz o zdrowym i szybkim sposobie na jedzenie, wypróbuj nasz catering dietetyczny tarnów już dzisiaj!