Jak poradzić sobie z kretem w ogrodzie?

www.das-ryby.com.pl

Wielu właścicieli ogrodów boryka się problemem, jakim jest kret w ogrodzie. Oczywiście czasem ich obecność przed krótki czas jest nawet konieczna, ponieważ krety wyjadają larwy owadów z ziemi. Jednakże częściej gryzoń ten okazuje się bardziej szkodliwy niż insekty i wywołuje spore spustoszenie w naszym ogrodzie.

Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, gdy mamy do czynienia nie z jednym kretem, a kilkoma. Zatem jeżeli masz zniszczone rabaty, zauważasz charakterystyczne kopce, a rośliny zaczynają obumierać, to sygnał, że musisz rozpocząć walkę z kretem w ogrodzie. Jak sobie z nim poradzić? Warto wiedzieć, że krety skutecznie odstrasza hałas.

Zatem domowym sposobem może być wbicie metalowego pręta i umieszczenie na nim butelki lub puszki. Dźwięk będzie działał odstraszająco na gryzonia. Ponadto świetnym rozwiązaniem może być wpuszczenie do ogrodu łownego kota lub psa, który również przepędzi kreta z naszej działki.

Można także posadzić w ogrodzie rośliny, których krety nie lubią. Woń czosnku sprawi, że kret niechętnie będzie zaglądał na naszą działkę.