Każdy może i powinien uprawiać sport

www.cmd.org.pl https://www.pencopolska.pl/blog/dlaczego-bialko-jest-wazne-w-sportach-wytrzymalosciowych/

Jeśli ktoś na pytanie, dlaczego nie uprawia sportu, dopowiada, że sport nie jest dla niego, to oczywiście jest w błędzie. Niemalże w każdym wieku i w każdym miejscu można, a nawet trzeba być aktywnym fizycznie.

Spójrzmy na przykład na niepełnosprawnych sportowców – jeśli ktoś mógłby powiedzieć, że sport nie jest dla niego, to właśnie oni. Oczywiście, nie wszyscy musimy trenować po cztery razy w tygodniu i wyglądać jak gladiatorzy.

Dobrze jest nawet rekreacyjnie, na przykład raz czy dwa razy w tygodniu, wsiąść na rower i przejechać parę kilometrów albo pograć w piłkę z kolegami. Najważniejsze jest to, żeby się po prostu ruszać, a nie żeby stale powiększać swoje bicepsy, chociaż oczywiście w tym też nie ma nic złego, dopóki jest to zdrowe.

Jak wybrać najlepszą dla nas dyscyplinę sportu? Jeśli nie mamy pomysłu na to, jaka aktywność fizyczna będzie dla nas najlepsza, to powinniśmy spróbować swoich sił na różnych płaszczyznach. Jeśli z kolei nie mamy zbyt dużo pieniędzy, to zdecydujmy się na taki wariant, w którym nie mają one większego znaczenia.

Przykładowo, żeby biegać, wystarczy tylko kupić sobie odpowiednie buty, które wystarczą nam na kilka sezonów. Oczywiście, jeśli interesuje nas kilka różnych dyscyplin sportowych, to możemy zająć się nimi wszystkimi.

Pamiętać należy tylko, żeby nie przesadzać z wysiłkiem fizycznym. Nawet zawodowi sportowcy nie trenują codziennie.

Możemy po prostu urozmaicić sobie grafik i na przykład w jednym tygodniu chodzić na basen i siłownię, a w kolejnym na treningi piłkarskie i siatkówkę.