Kilka sposobów na mrówki w ogrodzie

www.fundacja-spoleczn.pl

Mrówki w ogrodzie to niemile widziani goście. Potrafią skutecznie zniszczyć efekty naszej pracy. W jaki sposób? Drążą korytarze w ziemi, co może doprowadzić do przesuszenia gleby.

Ponadto swoją działalnością uszkadzają korzenie roślin, bulwy i kłącza. Powodują niszczenie pąków i owoców. Również widoczna jest ich obecność na trawniku, gdzie budują mrowiska.

Są także dość uciążliwe dla nas, gdy chcemy spędzić czas na świeżym powietrzu i urządzić sobie piknik w ogrodzie. Domowych sposobów na walkę z mrówkami jest sporo. Warto z nich skorzystać, zanim zdecydujemy się na tak radykalne środki, jakimi są mrówkobójcze preparaty chemiczne.

Warto zatem zacząć od odstraszania mrówek zapachem. Nie przepadają za wonią lawendy, tymianku, majeranku oraz mięty. Na trasach wędrówek mrówek można rozsypać proszek do pieczenia lub skropić ziemię octem – to również działa na nie drażniąco i odstraszająco.

Jeżeli te sposoby nie pomogą, można spróbować porozstawiać w ogrodzie spodki z miodem. Zapach zwabi mrówki, które następnie przykleją się do wnętrza spodka.