Leczenie nowotworu – nie warto odpuszczać

www.ptasiaostoja.pl przeciwsłoneczne okulary dla dzieci Bydgoszcz optyk

Problem związany z leczeniem nowotworu jest dzisiaj dość znaczny. Budzi wiele kontrowersyjnych opinii, które zawsze stawiają sobie za cel dobro pacjenta. Bowiem pokonanie raka, choć nie jest łatwe jest możliwe.

Z drugiej zaś strony ile trzeba się nacierpieć, aby przedłużyć sobie życie. Wycieńczenie organizmu w zestawieniu z siedmio procentową remisją nie jest zadowalającym wynikiem. Jednak czy nawet jeden procent szansy na zdrowie nie powinien skłaniać ku temu, aby o nie walczyć.

www.wcudzychbutach.pl

Na to pytanie ciężko jest odpowiedzieć, zadaniem lekarzy jest walka o życie pacjenta do samego końca. Jednak to właśnie owy pacjent w obliczu diagnozy nie dopuszcza do siebie takiej sytuacji. Rezygnuje z leczenia z myślą, że i tak nic mi już nie pomoże, więc po co mam się męczyć.

Przecież i tak wszelkie metody leczenia zawodzą i marne są szanse, aby to się zmieniło. Tym bardziej, że leczenie charakteryzuje się wieloma szkodliwymi efektami ubocznymi i dużym ryzykiem. Zatem nie trudno się dziwić, że pacjenci mają takie obawy.