Łyżwy, snowboard i narty

odżywki dla sportowców

Gdy ziemia pokryje się grubą warstwą śniegu, krajobraz może i wygląda pięknie, ale ma też sporą wadę – uniemożliwia podejmowanie wielu form sportu i rekreacji. Lubisz biegać, jeździć na rowerze albo po prostu spacerować na długich dystansach? Zimą z pewnością masz utrudnione zadanie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by zamienić spacerowanie na łyżwiarstwo, a rower na snowboard albo narty.

Te typowo zimowe sporty to doskonała forma rozrywki. Jak każdy sport, zjazdy na nartach czy snowboardzie albo okrążanie lodowiska na łyżwach mają wiele cennych skutków zdrowotnych. Mocniejsze serce, wydajniejszy układ krążenia, sprawniejszy system odpornościowy i przede wszystkim – lepsze samopoczucie to najważniejsze plusy.

A gdzie uprawiać takie formy sportu? Mieszkańcy górskich okolic oczywiście najlepiej mogą odpowiedzieć na podobne pytania. Niestety mieszkańcy bardziej północnych części Polski musieliby najpierw spędzić wiele godzin w samochodzie albo autobusie, by skorzystać z podobnych atrakcji. Na szczęście jednak mogą skoczyć też do najbliższego dużego miasta.

www.lajf-ml.pl

Z pewnością nie zabraknie tu sztucznych lodowisk. W niektórych miastach, np. Poznaniu, można wykorzystać także sztucznie utworzone zjazdy narciarskie lub snowboardowe.

Wprawdzie poziom satysfakcji jest może nieco mniejszy niż w przypadku „śmigania” w dół prawdziwego zbocza, jednak wciąż jest to doskonała i zdrowa forma rozrywki. Co więcej, jeśli wyjątkowo przypadnie nam ona do gustu, na sztucznych obiektach możemy zjeżdżać nawet latem, po specjalnie przygotowanym podłożu.