Role Playing Game

www.kosmetyk.net.pl https://gog-eyewear.pl/pl/search/index/category/187

Dla jednych RPG to zajęcie dla dziwaków, inni natomiast po prostu dobrze się przy tym bawią. Jest też spora grupa osób, która nigdy o RPG nie słyszała. Jeśli się do nich zaliczasz, oto wyjaśnienie. Role Playing Game w tradycyjnym rozumieniu, to gra polegająca na odgrywaniu ról.

Niekoniecznie w sensie aktorskim. Gracze siadają przy stole ze swoimi kartami postaci, każdy z nich ma inną charakterystykę – czyli punkty określające umiejętności. Jedna z osób jest mistrzem gry. To mistrz gry wymyśla scenariusz i „steruje” otoczeniem.

Innymi słowy, przedstawia historię i prowadzi wątek fabularny. A co robią pozostali? RPG to przede wszystkim gra wyobraźni. Gracze po prostu po kolei mówią co robią i rzucają kośćmi, gdy np. dochodzi do walki.

Nie ma tu ścisłych schematów. Dlatego RPG to tak dobra zabawa. W Role Playing Game można grać o każdej porze roku, w dodatku nie potrzeba tu wiele wyposażenia. Ważne, by każdy gracz miał swoją kartę a mistrz gry odpowiedni podręcznik.

Przydadzą się też oczywiście dedykowane danej grze kości. RPG może być świetnym sposobem na spędzanie wolnego czasu w towarzystwie znajomych. To okazja, by popisać się wyobraźnią, inteligencją a często także poczuciem humoru. Latem czy wiosną można grać w plenerze, a jesienią i zimą w domu albo pubie.

W dużych miastach istnieją też wyspecjalizowane w grach tego typu sklepy. W takich miejscach zwykle dostępna jest sala, w której można swobodnie pograć z grupą znajomych, a przy okazji poznać nowe gry i nowych ludzi.