Rowerem po Holandii

odżywki kolarskie

Holandia to kraj, który kojarzony jest z wieloma stereotypami. Jednym z nich jest to, że Holendrzy wyjątkowo chętnie podróżują na rowerach. W tej pogłosce jest więcej niż ziarno prawdy, bo na ulicach holenderskich miast faktycznie można spotkać całe tłumy rowerzystów. A ściślej rzecz ujmując – nie na ulicach, a na ścieżkach rowerowych. Tych ostatnich w Holandii zdecydowanie nie brakuje.

Natomiast jednym z najbardziej interesujących szlaków, jakie możesz wybrać, jest trasa Amsterdam – Groningen. Dlaczego to ciekawa propozycja? Interesująco jest już w samym Amsterdamie. Będąc w tym mieście wpisz w GPS-ie muzeum, a zobaczysz przynajmniej kilka pozycji, które zdecydowanie warto odwiedzić. Gdy już wyjedziesz z Amsterdamu, czekają Cię malownicze widoki, a wśród nich ogród kwiatowy Keukenhof. Podróżując dalej, miniesz m.

in. pole pokryte wiatrakami. To farmy energetyczne, z których również słynie Holandia. Na końcu drogi natomiast czeka atrakcja dla osób lubiących nowinki o nowoczesności. W samym Groningen koniecznie wyszukaj w nawigacji Groniger Museum.