Słoneczna trasa Cordoba – Granada

żele energetyczne dla kolarzy Akcesoria Rowerowe

Jeśli szukasz trasy, która wymaga nieco więcej niż jedynie chęci do zwiedzania zabytków, możesz wybrać szlak Cordoba – Granada. To jedna z tras, które są wskazane dla osób mających na koncie już wiele przejechanych kilometrów na rowerze. Dlaczego? Ponieważ nie uświadczysz tu zbyt wielu prostych i ładnie przygotowanych ścieżek rowerowych.

www.zasilsie.pl

Możesz za to liczyć na wymagające, górskie tereny. Trasa jest szczególnie trudna w trakcie miesięcy letnich. Ze względu na wysokie temperatury lepiej pokonać ją jeszcze wiosną.

Poza niewątpliwą satysfakcją z pokonania takiego szlaku, możesz też liczyć na piękne widoki. Do tych trzeba zaliczyć usytuowane na wzgórzach andaluzyjskie miasteczka. Po drodze koniecznie sprawdź w GPS-ie również umiejscowienie zabytków takich, jak twierdze czy kościoły.

Jest tutaj wiele arabskich zabytków tego typu. Nie brakuje tu również obiektów typowych dla innych kręgów kulturowych. W samej Cordobie możesz na przykład podziwiać zabytki kultury żydowskiej – np.

popularny wśród turystów meczet. To również trasa dla miłośników wina. Po drodze miniesz między innymi miejscowości, takie jak Montilla oraz Zuheros, które słyną z produkcji tego trunku.