14 sierpnia 2020

sky tower dla miasta

między drapaczami chmur

Sport dla każdego

W dzisiejszych czasach mamy możliwość uprawiania bardzo różnych dyscyplin sportowych. Do wielu z nich nie potrzebujemy ani drogiego sprzętu, ani jakiś szczególnych przygotowań – najważniejsza jest nasza motywacja oraz chęć wykazywania się aktywnością fizyczną. Sport jest świetnym sposobem na odreagowanie stresu, zrzucenie zbędnych kilogramów, a nawet poprawienie sobie samopoczucia. Podczas intensywnego wysiłku fizycznego nasz organizm produkuje przecież większą ilość endorfin, określanych mianem hormonów szczęścia.

Z pewnością, sport jest tym, na co każdy z nas powinien znaleźć czas. Sport można uprawiać w każdym wieku. W dzisiejszych czasach coraz częściej można spotkać aktywnych emerytów, którzy biegają w maratonach czy też zjeżdżają na nartach. Oczywiście, żeby móc być tak aktywnym w zaawansowanym wieku, trzeba całe życie ćwiczyć i cieszyć się dobrym zdrowiem, jednak nawet osoby schorowane czy też „zapuszczone” pod względem sportowym, mogą starać się poprawić swoją kondycję.

Bierzmy przykład z niepełnosprawnych sportowców, którym trwałe kalectwo nie przeszkadza w zdrowym i aktywnym życiu. Oczywiście, ćwiczyć trzeba odpowiedzialnie i nie można nadmiernie eksploatować swojego organizmu. Jeśli na przykład dopiero zaczynamy biegać, to nie powinniśmy na początku wybierać trasy dwudziestokilometrowej. Zacznijmy spokojniej, a na większe dystanse jeszcze przyjdzie czas.

Uważajmy również na kontuzje, korzystajmy z odpowiednich zabezpieczeń, a także nie zapominajmy o rozgrzewce przed ćwiczeniami.