14 sierpnia 2020

sky tower dla miasta

między drapaczami chmur

Uprawianie sportu się opłaca

Ludzie znajdują różne wymówki, żeby tylko nie uprawiać sportu. Wszyscy wiemy, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna i pożądana przez nasz organizm, ale często jakoś nie możemy znaleźć motywacji do tego, żeby rozpocząć bądź wznowić treningi.

Jeśli szukamy argumentów, które przemawiają za podjęciem takiej decyzji, to pamiętajmy o tym, że uprawianie sportu się po prostu opłaca. Sport znacznie poprawia naszą kondycję fizyczną, ogólne funkcjonowanie naszego organizmu oraz daje nam dodatkową siłę.

Co prawda, po pierwszych treningach będziemy bardzo zmęczeni, jednak już po pewnym czasie zaczniemy odczuwać, że mamy dzięki temu dodatkowe pokłady energii, co pozwoli nam na przykład efektywniej pracować. Sport opłaca się więc chociażby dlatego, że pozwala nam zaoszczędzić cenny czas.

Aktywność fizyczna to chyba najlepszy sposób, żeby odreagować stres. Jeśli ze stresem spotykamy się bardzo często, to na dłuższą metę może on znacznie pogorszyć naszą kondycję psychiczną, a nawet doprowadzić nas na skraj depresji.

Stres działa również negatywnie na całe nasze ciało – przez niego możemy mieć chociażby problemy z żołądkiem. Dobrze jest więc systematycznie odreagowywać go na treningach – w ten sposób zaoszczędzimy na lekarzach oraz lekach.

Aktywność fizyczna poprawia również nasze samopoczucie. Nie jest to w żadnym wypadku przesąd, tylko fakt udowodniony przez naukowców.

Podczas wzmożonego wysiłku fizycznego pojawiają się w naszym organizmie dodatkowe endorfiny, czyli hormony szczęścia. Sport daje nam więc również szczęście, które jest rzeczą bezcenną.