Zapisujesz dziecko na treningi sportowe? Pamiętaj o tym!

www.wydminy.info.pl

Dzieci są jak wulkany energii – rodzice często decydują się więc na to, aby zapisać swoją pociechą do szkółki sportowej, gdzie pod okiem trenerów będzie w stanie nie tylko dać upust swojej energii, lecz również polepszać sprawność fizyczną. Zdecydowanie największą popularnością cieszą się szkółki piłkarskie, a to ze względu na ogromną popularność piłki nożnej. Jest to dyscyplina ciesząca się chyba największym zainteresowaniem na świecie, a dzieci od najmłodszych lat chcą być jak największe gwiazdy. Często zaczyna się od gry na podwórku, a zapisanie dziecka do szkółki to oczywisty krok, szczególnie jeśli pociecha zaczyna przejawiać prawdziwy talent. Wielu rodziców wciąż zastanawia się jednak nad tym, czy warto zapisać malucha – dobrze więc wiedzieć, z czym się to wiąże.

Z jednej strony to przede wszystkim inwestycja w dziecko i stworzenie mu warunków, w których będzie miał szansę spełnić swoje marzenia. Z drugiej strony, to także rozwój malucha i wymierne korzyści, nie tylko dla jego zdrowia. Gra w piłkę nożną to bowiem bardzo dobra forma aktywności fizycznej, która może wzmocnić organizm dziecka oraz poprawić jego ogólną sprawność fizyczną, bardzo pozytywnie wpływając między innymi na jego zwinność czy gibkość. Niestety w zawodowy sport wpisane są również kontuzje, które niekiedy nie omijają także młodych adeptów szkółek piłkarskich – jest to jednak pewne ryzyko uprawiania sportów, gdyż urazy występują nie tylko w piłce nożnej, lecz także w wielu innych dyscyplinach, nie tylko zespołowych.

Dlaczego warto zapisać dziecko do szkółki piłkarskiej?

Piłka nożna doskonale sprawdza się wśród dzieci jako forma aktywności.

To jednak nie wszystko, gdyż treningi piłkarskie są bardzo zróżnicowane, dzięki czemu maluch uczy się nie tylko strony technicznej, ale też nabiera większej sprawności fizycznej. Jest bardziej gibki, ma lepszą zwinność i równowagę. Z kolei sam trening bardzo dobrze wpływa na organizm dziecka – wzmacnia nie tylko mięśnie i stawy, ale również jego płuca i serca, a nawet podnosi zdolność koncentracji, co może potem przełożyć się na lepsze wyniki w nauce. Warto pamiętać więc o tym, że regularna aktywność dziecka jest bardzo dobrą inwestycją w dobry stan jego zdrowia w przyszłości, gdyż może to zapobiec pojawieniu się różnego rodzaju chorób czy dolegliwości. Jakby tego było mało, treningi piłkarskie mogą także uczyć dziecko współpracy – tym bardziej, że piłka nożna to przecież sport zespołowy.

To również nauka punktualności oraz nabycie dyscypliny. Oczywiście zapisanie dziecka do szkółki jest pewnym wyzwaniem także dla rodziców – ich udział nie powinien kończyć się na wpłacaniu pieniędzy. Dziecku potrzebny jest przecież odpowiedni strój, wygodne obuwie czy akcesoria i sprzęt, które mogą przydać się w trakcie treningów. Rodzice powinni także wspierać swoją pociechę w swoich staraniach – być jego największym kibicem. Bardzo ważne jest więc przekazywać dziecku, by zachowywało się fair i uczyć je, że na drodze do sukcesu niekiedy pojawiają się też porażki.